Тканина жаккард

Жаккард -  це тканина з візерунком, який виконується складним переплетінням великої кількості ниток одного або декількох кольорів. У верстаті для кодування візерунків застосовували перфокарти, які пізніше були використані в перших ЕОМ.

Виробництво жаккарду

Тканина виконується складним переплетінням великої кількості ниток одного або декількох кольорів. Тканина називається на честь французького ткача Джозефа Марі Джаккара. Він у 1808 році винайшов верстат для виробництва тканин з візерунками, які до цього вироблялись лише вручну. У верстаті для кодування візерунків застосовували перфокарти, які пізніше були використані в перших ЕОМ. Конструкція верстата з моменту винаходу практично не змінилася, крім збільшення швидкості його роботи і застосування комп'ютера для управління. Волокна можуть бути як натурального, так і хімічного складу, а також змішані. Ці тканини проходять фарбування в два способи: перший – до процесу ткацтва, другий – після процесу. У такому випадку можна стверджувати, що через складний і довгий процес виготовлення жакардова тканина є однією з найдорожчих.

Особливістю цього матеріалу є її склад, тобто жаккард виготовляється як з натуральних (бавовняне, лляне , вовняне , шовкове ), так і з хімічних текстильних волокон ( поліестерове ). Також за волокнистим складом, пряжа може бути змішаною (містити у своєму складі суміш різних волокон), а нитки комбінованими, тобто складатися з ниток різного волокнистого складу. Все можливо на Goldi Льонокомбінат, оскільки ми працюємо на найсучаснішому високопродуктивному обладнанні компаній «Thies» ,«Brazzoli», “Bruckner”, «Bianco S.P.A», «Lafer », «MonfortsTextilmaschinen GmbH». Сьогодні на ринок випускають стретч-жаккард та бавовняний жаккард.

У нашому інтернет-магазині Ви знайдете жаккард найрізноманітніших кольорів та візерунків високої якості та за відповідно приємною ціною.

Склад жаккарду

Пряжа та нитки для вироблення жакардових тканин можуть складатися як з натуральних (бавовняне, лляне , вовняне , шовкове ), так і з хімічних текстильних волокон ( поліестерове ). Також за волокнистим складом, пряжа може бути змішаною (містити у своєму складі суміш різних волокон), а нитки комбінованими, тобто складатися з ниток різного волокнистого складу.

Використання

Завдяки своїм властивостям, жаккард із задоволенням використовують для пошиття дорослого та дитячого одягу, текстилю:

  • жакети, пальта;
  • брюки;
  • постільна білизна;
  • штори.

Одяг з жаккарду виробництва Goldi Льонокомбінат дає можливість доторкнутися до комфорту та якості і при цьому виглядати особливо!